The Ludvig un Aminata. Foto no Jūrmalas koncertzāles Facebook profila

| 15.02.2020 | Koncerti

Valentīna diena Dzintaru koncertzālē

14. februārī Dzintaru koncertzālē notika “Piektdienas vakara šovs Valentīndienā” – dažādu laiku un mūzikas stilu mīlas dziesmas “The Beach Band” un lielisku solistu armijas izpildījumā

Uz koncertu devos īsti nezinādams, ko tieši sagaidīt. Biju lasījis, ka piedalīsies Aminata, Dināra Rudāne, Rūta Dūduma – Ķirse, The Ludvig, Dagnis Roziņš un “The Beach Band”, kā arī to, ka mūzikas programma būs ar izcilu džeza klasiku, Ellas Ficdžeraldas, Reja Čārlza, Maikla Bublē, Lūisa Ārmstronga un latviešu komponistu skaņdarbiem.

Jau koncerta sākums bija daudzsološs – instrumentals džezs “The Beach Band” izpildījumā, dodot iespēju novērtēt viņu muzikālās prasmes, koncertzāles apskaņotāju darbu, kā arī atslēgties no ikdienas rūpēm – šovs ir sācies! Patīkami pārsteidza Jāņa Ķirša skatuves harizma un asprātība. Piemēram, pirms starpbrīža viņš mudināja klausītājus pie bārmeņiem izmantot atlaižu kodu “es tevi mīlu”, kuru gan, diemžēl, ar viņiem nebija sarunājis.

Grupa bija pareizi izrēķinājusi, cik gara programmas daļa var būt instrumentāla – brīdī, kad nodomāju, ka būtu laiks kādam solistam, viņi viens pēc otra pievienojās grupai un izpildīja mūziku plašā laikaposmu un žanru amplitūdā.

Pirmā no solistiem bija Rūta Dūduma – Ķirse, kura skaisti izpildīja gan ārzemju, gan latviešu džeza skaņdarbus.

Šī vakara lielākais pārsteigums man bija Dagnis Roziņš.

Iepriekš viņu biju redzējis vien televizora ekrānā, šovā “X Faktors”. Šova laikā viņš bija vienīgais, kurš ceļā uz finālu izpildīja savu oriģināldziesmu, kas man šķita viņa lielākais trumpis. Šajā vakarā viņš pierādīja to, ka lieliski spēj izpildīt arī citu autoru dziesmas. Pirmā no tām bija “Feeling Good”, kas visplašāk zināma Nīnas Simounas izpildījumā. Jau no pirmajām notīm bija skaidrs, ka viņš ar šo uzdevumu tiks galā.

Dagnis Valentīna dienas svinētājiem atgādināja par to, kā šī diena izskatās brīvajiem cilvēkiem – viss vienās sirsniņās un sarkans. Turklāt pa ceļam bijis jāredz, kā kāds pārītis sabiedriskā transporta pieturā centās viens otru apēst. Tieši tā viņš pieteica nākamo dziesmu – “Don’t Take My Whiskey Away From Me”. Dziedot kopā ar Rūtu Dūdumu – Ķirsi “The Lady is a Tramp” Dagnis parādīja, ka viņam nav problēmu “turēt līdzi” arī jau daudz plašāk zināmajai džeza dziedātājai.

Talsinieks “The Ludvig” (Jēkabs Ludvigs Kalmanis) izpildīja Stinga “Englishman in New York”, “No Diggidy”, kā arī savu oriģināldziesmu “Shivers”.

Viņa izpildījums parādīja, ka ne vienmēr dziesmas kulminācijai ir vajadzīgas augstas notis – “The Ludvig” dziesmu augstākais punkts bija tieši zemākās notis, kurās īpaši izcēlās viņa balss tembrs.

“The Beach Band” izpildīja arī Džeimsa Brauna “I Feel Good”, bet dziesmas laikā uz skatuves nebija neviens solists – kopā ar grupu skanēja Brauna balss ieraksts. Nebija grūti iztēloties, ka viņš tiešām atrastos uz skatuves kopā ar grupu – sākumā aizvēru acis, pēc tam pārsēdos tā, lai vietā, kur uz skatuves parasti bija solists, man priekšā būtu citu koncerta apmeklētāju galvas.

Vakara kulminācija – Aminata. Dziesmā “Maiga vara” skanēja vienīgi Jāņa Ķirša klavierspēle un Aminatas nepārspējamā balss. Jāsaka godīgi, pēc dziesmas man bija nedaudz mitras acis. Kopā ar “The Ludvig” viņa izpildīja arī Lady Gagas un Bredlija Kūpera “Shallow”. Dziesmas laikā jaunais mūziķis neslēpa savu prieku par to, ka uzstājas kopā ar Aminatu.

Dināra Rudāne pārsteidza ar spēju lieliski izpausties ļoti dažādos mūzikas stilos – opera, pops un R&B. Īpaši atmiņā paliekošs bija Bruno Marsa dziesmas “24K Magic” izpildījums. Pēc viņas uzstāšanās domāju par to, ka savu mūzikas ceļu atrast noteikti ir daudz grūtāk, ja vienlīdz labi spēj izpausties tik dažādos žanros.

Koncerta mūziķi veica ārkārtīgi sarežģītu uzdevumu – sarīkot izklaidējošu vakara šovu, katrā brīdī sagādājot klausītājiem patīkamu pārsteigumu.

“The Ludvig” dziesmu augstākais punkts bija tieši zemākās notis, kurās īpaši izcēlās viņa balss tembrs

Foto no “Dzintaru koncertzāles” Facebook profila

Vakara kulminācija – Aminatas dziesma “Maiga vara”

Foto no “Dzintaru koncertzāles” Facebook profila