| 24.05.2022 | Ieraksti

Indīroka mākslinieka Jannsi minialbums “Zilonis” par personīgo un visiem aktuālo

Otrdien, 24. maijā, klajā laists Jannsi minialbums “Zilonis”, kur dzirdams gan indīroks, gan popa un hiphopa ietekme.  Mūziķis uzskata, ka māksla un mūzika ir līdzeklis, ar kura palīdzību mēs tuvojamies sabiedrībai, kur vieta ir ikvienam.

“Dziesma “No šīs dienas” savu pirmo atskaņojumu piedzīvoja kāzās, kur to veltīju sievai. Minialbuma tituldziesma “Zilonis” ir par brīžiem, kad ir jāpievērš uzmanība savai mentālajai veselībai, un spēku izsīkumā no katras mušas netīšām sanāk uzpūst ziloni,” stāsta Jannsi. “Savukārt “Atbalss kambarī” ir mans vēstījums, mans manifests par to, ka mūsu aizspriedumi un no līdzīgi domājošajiem dzirdētais nedrīkst būt iemesls, kāpēc apspiežam savus tuvākos. Tas šajā nedēļā šķiet īpaši aktuāli –  gan uzskatu sadursmes pašizveidoto “atbalss kambaru” dēļ, gan politiķu cīņas un demisiju pieprasījumi, gan nepieciešamība pēc civilo savienību likuma.”

3. martā Jannsi publicēja dziesmu “Brīvību Ukrainai”, kas bija līdzeklis, lai saglabātu veselo saprātu laikā, kad sākās putina armijas uzbrukums Ukrainai. 

Minialbumā visus instrumentus un vokālus mūziķis izpildījis pats, arī veicot miksēšanas un māsterēšanas darbus. “Zilonis” ir pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Jannsi, īstajā vārdā Jānis Uplejs, ir indīroka dziedātājs no Latvijas, iepriekš muzicējis dažādās grupās un sastāvos. Ar grupu “Riverfall” savulaik uzstājies arī kopā ar lielisko ģitāristu Armandu Alksni un piedalījies TV šovā “X Faktors”, nokļūstot līdz “krēslu izaicinājumam”. Kā svarīgākās muzikālās ietekmes Jannsi min grupas “Nothing But Thieves”, “Twenty One Pilots” un pašmāju reperi ansi.